Mielőtt elkezdenénk a portál testreszabását, töltsük fel a portált tartalommal, vagyis készítsünk néhány oldalt és bejegyzést. Mivel most a környezettel való ismerkedés a lényeg, használhatunk vakszöveget a tartalom megadása során.
Először is hozzuk létre az arculattervben is feltüntetett Újdonságok, Médiaajánló, Fórum, Magunkról, Kapcsolat lapokat!
Ennek módját az alábbi animációban láthatjuk:
A bejegyzések létrehozása hasonlóan történik a lapok létrehozásához. Töröljük ki az alapértelmezetten létrehozott bejegyzést, majd hozzunk létre három példa bejegyzést, vak szöveg és az arculattervben felhasznált képek segítségével.
A bejegyzéseknél azt is érdemes beállítanunk, hogy mekkora rész látszódjon egy bejegyzésből a kezdőlapon. Ennek módját az alábbi animációban ismertetjük:
Van pár oldalunk és bejegyzésünk. Ha a blog kinézetét módosítani szeretnénk, akkor első körben érdemes a Wordpress közösség által készített sablonok között szétnézni. Ehhez a Vezérlőpulton kattintsunk a Megjelenés menüpontra, azon belül pedig válasszuk ki a Sablonok almenüpontot.
Itt kiválaszthatjuk a Sablonok telepítése menüpontot, ahol vagy kulcsszó és tulajdonságok alapján kereshetünk a sablonok között.
Megtehetjük például, hogy fekete, két oszlopos elrendezésű sablonokat keresünk.
Ha valamelyik sablon elnyeri a tetszésünket, akkor kattintsunk a Telepítés most hivatkozásra!
A telepítés után az adott sablont be is kell kapcsolnunk ahhoz, hogy érvényre jusson. Természetesen a régi sablonunk is megmarad, bármikor visszaállíthatjuk (bekapcsolhatjuk) a régi változatot is.
Emlékeztetőül, az alapértelmezett sablon alapján a megjelenés az alábbi volt:
A Maze 1.2-es sablon telepítése után viszont a blogunk az alábbi módon jelenik meg:
A fenti képen láthatjuk, hogy sok szöveg angol nyelven jelenik meg, mivel a sablon nem támogatja megfelelően a többnyelvű oldalakat, köztük a magyar változatot. Ezért több helyen javításokat kell(ene) elvégeznünk a kódban ahhoz, hogy a sablon a céljainknak maradéktalanul megfeleljen.
![]() ![]() |
![]() |
![]() |
A tananyag az ELTE - PPKE informatika tananyagfejlesztési projekt (TÁMOP-4.1.2.A/1-11/1-2011-0052) keretében valósult meg.
A tananyag elkészítéséhez az ELTESCORM keretrendszert használtuk.